Yol Hipnozu Nedir

Trafik kanunları, Mevzuatlar, Vergi
alibayir
Site Admin
Mesajlar: 2636
Kayıt: Cum Eki 09, 2015 5:01 am
İletişim:

Yol Hipnozu Nedir

Mesajgönderen alibayir » Pzr Ağu 16, 2020 4:19 am

Yol hipnozu çoğu sürücünün bilmediği ve farkında olmadığı bir fiziksel durumdur.

Yola çıktınız 2.5 saat sonra yol hipnozu başlar , hipnoz olan sürücünün gözleri açıktır ancak gözün gördüğünü beyin kayıt etmez , analiz etmez . Yol kenarında duran araca veya önde giden TIR' a arkadan çarpma kazalarının bir numara sebebi YOL HİPNOZU dur .

YOL HİPNOZU olan sürücü çarpma anına kadar son 15 dakika hiçbişey hatırlamaz . Kaç km hızla gittiğinin , önündeki aracın hızını analiz edemez , genellikle çarpışma 140 km ve daha üzeridir.

YOL HİPNOZU 'ndan korunmak için 2-2.5 saate 15 -30 dakika durmak hava almak , kahve içmek gerekir . Yol hipnozu uzun yolda 4. Saate zirve yapar, Film tamamen kopmuş olur.

Yolda giderken belli yer ve araçları not edip hatırlamak yapmak gerekir . Son 15 dakika hiçbişey hatırlamıyorsan kendini ve yolcuları ölüme götürüyorsun demektir .

Bu Hipnoz gece daha çok olur ve yolcular da uyuyor ise durum çok vahim olur . Sürücü her 2.5 saate durmalı ve dinlenmeli , zihni sürekli açık olmalıdır . Gözler açık fakat zihin kapalı ise , ya ölürsün , ya yaralı veya maddi hasarlı...