Ford Servisi çözüm üretemiyor arızaları gideremiyor

Araba Bakım, Arıza çözümleri
alibayir
Site Admin
İletişim:

Ford Servisi çözüm üretemiyor arızaları gideremiyor

Mesajgönderen alibayir » Çrş Eyl 18, 2019 3:12 pm

arızalar.jpg
Servise yazarak ibraz ettiğim sorunlar

17.09.2019 günü Trabzon Ford Servisini telefonla aradım,Tourneo Connect aracımın arka koltuk ayaklarında sorun var dedim görüştüğüm servis yetkilisi aracı getir bakalım gerekli parçaların elimizde mevcut olup olmadığına göre size randevu veriririz dedi.

18.09.2019 günü sabah aracımla Ford Servisine gittim aracımın sorunlarını söyledim kaporta teknisyeni ve servis sorumlusu aracımın durumunu bizzat gördü not tuttu.

Teknisyen ve Servis sorumlusu müşterilerin girmediği Kaporta Yedek Parça servisine gittiler aracımın durumunu değerlendirme sonucunda tarafıma:
Koltuk ayakları komple geliyor fiyatı da 7000 TL dedi. Koltuk ayağındaki sorun için komple koltuğun değiştirilmesi akıl mantık alır iş mi sizi gazeteye vereceğim dedim.

Ve Akçaabat'ta bir döşemeci ustaya gittim koltuk ayaklarını tamir etti kumaşında olan arızayı da tamir etti. 80 TL ücret aldı.

FORD SERVİSİNİN 7000 TL fatura çıkardığı arızayı döşeme ustası 80 TL ye tamir etti. Akıl mantık alır iş değil Ford Servisinde işin ehli erbab ustalar yok. Müşteriler bu hususta çok dikkatli olması gerekmektedir.

2006 Model Ford Transit Tourneo Connect 1.8 L TDCi 90 PS Standart sıfır aldığım aracımın bakımlarını her yıl serviste yaptırıyordum bundan sonra ücretsiz bakım deseler Ford Servisine gidecek halim yok.
Resim