29. Uluslararası Akçaabat Festivali 2019

Festival Şenlik etkinlikleri, Resim ve Videolar
alibayir
Site Admin
Mesajlar: 2121
Kayıt: Cum Eki 09, 2015 5:01 am
İletişim:

29. Uluslararası Akçaabat Festivali 2019

Mesajgönderen alibayir » Sal Tem 02, 2019 1:35 pm

18 ile 21 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.
konser.jpg

Festival kapsamında voleybol, sokak basketbolu ve penaltı turnuvaları, resim ve fotoğraf sergileri, belgesel gösterimi, bordo-mavi gece, havai fişek gösterileri, yöresel etkinlikler ve konserler düzenlenecek.

18 Temmuz Perşembe günü sergi açılışları, halk oyunları gruplarının gösterileri ve Akçaabat'ta Spor adlı belgesel gösterimi ile başlayacak.

19 Temmuz Cuma günü yurtiçi ve yurtdışından şehrimize gelecek halkoyunları grupları (Azerbaycan, Moldova, Kırım, Bulgaristan, Gaziantep, Artvin, Edirne, Antalya, Ankara, İstanbul ve İzmir) ile yöresel gruplar, halkın katılımı ile gerçekleşecek kortej yürüyüşü ve yayla göçü canlandırması, sahildeki kemençe ve davul-zurna eşliğindeki büyük horon halkası ile devam edecek. Akşam da Coşkun İşçi, Yahya Altun, Derya Uluğ konserleri var.

20 Temmuz Cumartesi günü Hıdırnebi Yayla Şenliği, geleneksel halk horonu ve yöresel sanatçı konserleri gerçekleştirilecektir. Akşam da Serdar Bıyıklı, Pelin Karaağaçlı ile Ekin Uzunlar konseri gerçekleşecek.

21 Temmuz Pazar son akşam ise Akçaabatlı sanatçılar grubu ve Sinan Yılmaz ile birlikte Bordo Mavi gece gerçekleştirilecektir.