Bulancak İcilli köyünde İkranur TİRSİ (7) Kayıp Aranıyor

Yurttan ve Dünyadan haber ve yorumlar
alibayir
Site Admin
Mesajlar: 2511
Kayıt: Cum Eki 09, 2015 5:01 am
İletişim:

Bulancak İcilli köyünde İkranur TİRSİ (7) Kayıp Aranıyor

Mesajgönderen alibayir » Pzr Haz 28, 2020 2:50 pm

İkranur için seferberlik! Bulancak ilçesinde kaybolan kız çocuğunu arama çalışması sürüyor.

Bulancak İcilli köyünde hayvanları otlanan hayvanları almaya giden İkranur Tirsi’den (7) haber alınamıyor.

Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde akşam üzeri bahçede otlayan hayvanlarını arkadaşlarıyla birlikte almaya giden 7 yaşındaki İkranur Tirsi, ben hayvanları alıp gelirim dedikten sonra ortadan kayboldu.

Bulancak ilçesinin İcilli köyünde, dün 27.06.2020 akşam saatlerinde eve dönmeyen 7 yaşındaki İkranur Tirsi'nin ailesinin durumu jandarma ekiplerine bildirmesi üzerine başlatılan arama çalışmalarından gece bir sonuç alınamadı. Jandarma özel harekat, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), AKUT ve UMKE'den yaklaşık 85 personel, İkranur'un bulunması için bölgedeki çalışmalarına devam ediyor.

İcilli köyüne bağlı Kıran Mahallesi'nde, evinin yakınındaki bahçede dün arkadaşları ile oynayan Nazlı ve Serdar Tirsi çiftinin kızları İkranur, saat 18.00 sıralarında otlayan büyükbaşların yanına gitti. Küçük kız, geri dönmeyince arkadaşları da durumu ailesine haber verdi. Çevrede arama yapan ailesi, kızlarından iz bulamayınca jandarma ekiplerine haber verdi. Köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri, arama çalışması başlattı. Gece geç saatlere kadar sürdürülen arama çalışmalarından sonuç alınamadı. Ekipler, bugün sabahın ilk ışıklarıyla birlikte 15 hektarlık ormanlık alanda yeniden arama çalışması başlattı.

Görenlerin 155,156 ya haber vermeleri rica olunur.
ilknur.jpg